ZDROWIE I URODA

Home  /  ZDROWIE I URODA

SZKOLENIA I MASAŻE KRAKÓWfit_1

FITNESS TWARZY

Co to jest fitness twarzy?

Jest to specyficzna gimnastyka, która opiera się na ćwiczeniach mięśni twarzy oraz szyi i służy wzmocnieniu konkretnych struktur mięśniowych. Ćwiczenia te zostały ułożone przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Mięśnie twarzy są krótkie, płaskie i dość słabe. Są one bezpośrednio przyczepione do skóry lub błon śluzowych. Niektóre na jednym końcu są przyczepione do kości lub powięzi. Kurcząc się poruszają skórę.

Dzięki ćwiczeniom mięśnie zachowują elastyczność, jędrność, następuje zwiększenie krążenia obwodowego, lepsze odżywienie i dotlenienie twarzy.

Ćwiczenia likwidują nadmierne napięcie niektórych elementów nerwowo- mięśniowych występujących w pewnych okolicach twarzy, powodując zaostrzenie rysów i wyraźne zaznaczenie zmarszczek. Poprzez specjalne ćwiczenia, które polecam paniom w każdym wieku, stan ten można zlikwidować.

Od kondycji mięśni mimicznych, tj. oczodołu, ust, nasady nosa, czoła oraz ich napięcia i elastyczności zależy w dużej mierze wyraz naszej twarzy (ponury, smutny, wesoły) Zatem można powiedzieć, że to nie zmarszczki są oznaką naszego wieku, lecz najczęściej zwiotczale mięśnie twarzy.

Fitness twarzy może mieć również zastosowanie leczniczo – rehabilitacyjne.

Ćwiczeniom podlegają:

 • czoło
 • mięśnie oczu
 • mięśnie policzków
 • mięśnie szyi

Zalety i działanie fitnessu twarzy: Bezpieczna – bezinwazyjna, nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia i urody Tania – nie wymaga nakładów finansowych na drogie preparaty , zabiegi itp. Trwała – systematyczne ćwiczenia przynoszą długotrwale efekty Profilaktyczna – gimnastyka mięśni twarzy nie tylko wygładzają istniejące już zmarszczki ale również zapobiega tworzeniu się nowych Ekologiczna – wykorzystuje naturalny potencjał człowieka i możliwości ludzkiego ciała. Efektem systematycznej gimnastyki jest wzmocnienie tkanek mięśniowych, poprawa napięcia skóry oraz wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek.

MASAŻ „ANTI AGING”fit_2

Masaż „anti aging” jest dość silnym masażem wykonywanym stanowczymi ruchami, silnie pobudzającymi skórę.

Polecany jest dla osób u których można zaobserwować widoczne oznaki upływającego czasu, ale także dla osób młodszych jako zabieg profilaktyczny. Efekty można zauważyć już po pierwszym masażu. Wykonywany regularnie powoduje podniesienie owalu twarzy. Podczas tego zabiegu, opracowuje się każdą zmarszczkę oddzielnie poznając dzięki temu nawyki mimiczne, które wpływają na powstawanie zmarszczek oraz napięć mięśniowych.

Efekty:

 • utrzymanie skóry i mieśni w stanie elastyczności
 • wygładzenie zmarszczek i opóźnienie pojawienia się nowych
 • poprawienie krążenia krwi i limfy co powoduje efekt dotlenienia i nawilżenia komórek skóry
 • rozluźnienie mięśni twarzy
 • usunięcie objawu stresu
 • likwidacja napięć – bóle głowy i sztywność karku.

MASAŻ RELAKSACYJNY TAWRZY, SZYI I DEKOLTU. fit_3

Masaż kosmetyczny jest stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Masowanie twarzy to nie tylko doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale także metoda na zachowanie młodości. Dzięki masażowi twarzy nasza skóra wygląda gładko i promiennie, a zmarszczki są wygładzone. Masaż zalecany jest do stosowania cyklicznie już od 25 roku życia, w celu profilaktyki i spowolnienia procesu powstawania zmarszczek. Zwykle trwalsze efekty widać po około 10 zabiegach. Pierwsze efekty już po kilku razach.

Wpływ:

 • wygładza zmarszczki, opóźnia proces powstawania nowych zmarszczek,
 • cera nabiera blasku, zostaje rozświetlona, odmłodzona,
 • pobudza krążenie i rozszerza naczynia krwionośne,
 • skóra jest lepiej dotleniona,
 • uelastycznia, ujędrnia skórę,
 • skóra szybciej wchłania preparaty odżywcze,
 • twarz wygląda młodziej i zdrowiej,
 • relaksacyjne zmęczone mięśnie, nie tylko twarzy,

Wskazania:

 • niedotleniona, nieodżywiona, pozbawiona blasku skóra,
 • skóra szara, zmęczona, zanieczyszczona,
 • skóra pozbawiona jędrności, wiotka,
 • zmarszczki.

MASAŻ PUNKTÓW MŁODOŚCI – „ MERIDIAN”fit_4

Co to są meridiany ? Meridiany sa to kanały energetyczne, którymi płynie nasza energia życiowa. Kanały te przebiegają przez cale ciało i wszystkie narządy. Masaż punktów młodości sięga do doświadczeń medycyny wschodniej sprzed tysięcy lat. Odpowiednie uciskanie tych punktów poprawia stan energetyczny organizmu stymuluje i wizualnie odmładza wygląd. Łączy techniki tradycyjnego masażu, akupresury, drenażu limfatycznego, zapewnia efekt liftingu, ma działanie przeciw zmarszczkowe i odmładzające, zapewnia odprężenie i relaks oraz poprawe samopoczucia. Polecam go zarówno kobietom jaki mężczyznom. Efekt widoczny jest już po jednym masażu.

CENNIK

SZKOLENIA – grupy max. 8 osób

GIMNASTYKA MIĘŚNI TWARZY

 • Zajęcia jednorazowe- instruktażowe (40 -60) min 50 zł/ osobę
 • karnet – 4 spotkania w miesiącu ( 40-60) min 100 zł/ osobę

MASAŻE TWARZY

 • Masaż punktów młodości ( 15 min) 40 zł
 • Masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu (35 min) 60 zł
 • Masaż „anti aging” ( 19 min) 50 zł

PAKIET

 • Masaż relaksacyjny + wybrane ćwiczenia mięśni twarzy ( 60 min) 100 zł
 • Masaż „anti aging” + wybrane ćwiczenia mięśni twarzy ( 60 min) 130 zł

CO TO JEST KOLAGEN NATURALNY ?gosia_5

Kolagen stanowi 30-45% białek naszego ustroju. JEST PROTEINĄ MŁODOŚCI , która decyduje o naszym wieku biologicznym, wyglądzie, odporności na choroby a nawet o samopoczuciu. Od dobrego stanu tkanki łącznej zbudowanej głównie z kolagenu zależy praktycznie wszystko co dotyczy kondycji naszego organizmu. Dopóki procesy syntezy kolagenu przebiegają w nim sprawnie, dopóty jesteśmy zdrowi, młodzi i piękni.

Colla – klej, gennao – rodzić. Klejorodny w tłumaczeniu z greki. To słowo oddaje funkcję kolagenu będącego białkiem s p a j a j ą c y m elementy komórkowe, umożliwiającym powstanie z pojedynczych komórek tkanek i narządów. Kolagen przez całe życie organizmu pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co rok, zaś najmniej trwały w wątrobie, gdzie trwa to miesiąc.

Kolagen to białko proste, zbudowane wyłącznie z aminokwasów, należące do białek włóknistych, czyli mówiąc ściśle, fibrylarnych skleroprotein. Z kolei aminokwasy zbudowane są z pierwiastków węgla, tlenu i wodoru, wchodzących w reakcje z atomami azotu. Połączenie się co najmniej stu aminokwasów prowadzi do powstania łańcucha polipeptydowego. Tak rodzi się białko. Tak powstaje również kolagen.

Aby dokładnie zrozumieć, na czym właściwie polega innowacja w kosmetologii, jaką niesie ten Produkt – należy wiedzieć, że proponujemy zamknięte w szklanym słoiczku potrójne spirale kolagenu – żywe tak samo jak w skórze ryb, z których je wydobyto, tego dnia, gdy rybacy wypływali na połów.gosia_6

Kolagen, elastyna – to proteiny podporowe skóry, zapewniające jej odpowiednie napięcie, nawilżenie, sprężystość, elastyczność i jędrność.
Od mniej więcej 25 roku życia, skóra ludzka zaczyna powoli tracić te cechy, podobnie jak mięśnie tracą siłę, a kości ubożeją w wapń. Wszystkie te objawy starzenia się człowieka wynikają z postępującego deficytu kolagenu rozpuszczalnego, którego biosynteza jest z wiekiem coraz słabsza.

Po trzydziestym roku życia, u każdego praktycznie człowieka rozpoczyna się zanik gruczołów łojowych i potowych oraz postępujące wysychanie i wiotczenie skóry. Pojawiają się zmarszczki. Dzieje się tak wskutek osłabienia włókien elastyny i kolagenu, stanowiących najważniejsze składowe podścieliska łącznotkankowego.

Zdolności tego preparatu do wchłaniania się szokują klinicystów. Po trzydziestu kilku minutach od nałożenia na epidermę – produkty rozpadu kolagenu zaczynają być wykrywalne biopsyjnie w okolicach około fibroblastowych macierzy zewnątrzkomórkowej. Po niespełna dwóch dobach, obserwowano istotne podwyższenie poziomu hydroksyproliny wokół chondrocytów, produkujących kolagen w kościach.

Kolagen Naturalny uzyskał również bardzo pozytywne oceny gabinetów kosmetycznych, zakładów fryzjerskich, studiów paznokcia, ośrodków odnowy biologicznej, a przede wszystkim w ankietach konsumenckich.


Tyle na temat roli tego wspaniałego produktu w kosmetyce. Kolagen jest jednak czymś więcej. Jest kosmeceutykiem. Użytkownicy odnaleźli w nim wiele funkcji preparatu dermatologicznego i wspomagającego terapię rozlicznych dolegliwości.

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów oraz aby uzyskać informacje dotyczące cen zapraszam na:

http://colway.net.pl/cennik/

Serdecznie dziękuję za uwagę i zapraszam do kontaktu.